Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Оподаткування операцій з надання безоплатної матеріальної допомоги підрозділам Міноборони, Нацгвардії в зв'язку з проведенням АТО

Фінансування Збройних сил України за рахунок благодійних пожертвувань шляхом банківських перерахувань на матеріально-технічне обслуговування й медичне забезпечення Збройних сил України на рахунки Міноборони та військових частин у Державній казначейській службі України передбачено на законодавчому рівні.

При перерахуванні коштів чи наданні благодійної допомоги товарами чи основними засобами армії платник податку на прибуток використовує ті ж правила, що і при наданні благодійної допомоги іншим неприбутковим організаціям.

Міністерство оборони України саме і є центральним органом виконавчої влади, юрособою з печаткою, самостійним балансом і рахунками в Державній казначейській службі (ст. 3 Закону N 1934, Положення про Міністерство оборони України, затверджене Указом Президента від 06.04.2011 р. N 406/2011). Крім того, воно зареєстроване в Реєстрі неприбутківців (код ознаки неприбутковості 0001).

Те саме стосується й військових частин (таких юросіб, як правило, вносять до Реєстру неприбутківців із кодом ознаки неприбутковості 0002).

Згідно з пп. "а" пп. 138.10.6 Податкового кодексу України суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) платником податку протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у ст. 157 цього Кодексу в розмірі, що не перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, включаються до витрат такого платника.

Стосовно оподаткування податком на додану вартість придбаних товарів для подальшої безкоштовної передачі військовим підрозділам Міністерства оборони, Нацгвардії у зв'язку з проведенням АТО безоплатна передача буде розглядатись як така, що не пов'язана з господарською діяльністю платника податку.

Тобто, у разі якщо товар придбано з метою безоплатної передачі, тобто на цілі, не пов'язані з господарською діяльністю платника податку, сплачені постачальнику суми ПДВ не відносяться до складу податкового кредиту, а база оподаткування податком на додану вартість відсутня.

(Роз’яснення Головного управління Мідоходів у Києвській області від 01.08.2014 року)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ