Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо обкладення ПДВ та акцизним податком операцій з вивезення з України готової продукції, виробленої із давальницької сировини нерезидента

1. Щодо оподаткування податком на додану вартість

За операцією з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту (у тому числі реекспорту) податкові зобов'язання з податку на додану вартість визначаються на дату фактичного здійснення такого вивезення, тобто на дату оформлення митної декларації контролюючим органом.

Вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту (у тому числі реекспорту) із залученням комісіонера не впливає на порядок визначення податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

Враховуючи викладене, право на застосування нульової ставки податку на додану вартість має виключно продавець продукції, що вивозиться за межі митної території України (експортується), - її власник (комітент).

2. Щодо оподаткування акцизним податком

Відповідно до підпункту 212.1.1 пункту 212.1 статті 212 ПКУ платниками акцизного податку є особи, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.

Згідно з підпунктом 213.2.1 пункту 213.2 статті 213 ПКУ операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником акцизного податку за межі митної території України належать до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню акцизним податком.

При цьому товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником акцизного податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) у наступному звітному періоді і на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація.

У разі виготовлення готової продукції з давальницької сировини замовника виробник не є власником ні сировини, ні виготовленої з неї продукції. Умови оплати за виробництво (переробку), експедиторські послуги тощо мають бути визначені в зовнішньоекономічному договорі між виробником (переробником) та власником давальницької сировини.

Отже, виробник готової продукції може скористатися пільгою з акцизного податку за умови, що саме він є експортером (відправником) замовнику готової продукції, виготовленої з давальницької сировини, та на дату подання ним декларації з акцизного податку за звітний період в нього наявна належним чином оформлена митна декларація, що засвідчує факт вивезення за межі митної території України такої продукції.

(Лист Міністерства доходів і зборів України «Щодо обкладення ПДВ та акцизним податком операцій з вивезення з України готової продукції, виробленої із давальницької сировини нерезидента» від 08.07.2014 р. N 12600/9/99-99-19-03-02-15)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ