Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Ведення касових операцій у національній валюті в Україні та встановлення граничної суми розрахунків готівкою

1. Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем) установлені пунктом 1 Постанови N 210 та пунктом 2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. N 637 (зі змінами) (далі - Положення N 637), стосуються розрахунків готівкою в межах 150000 гривень як фізичної особи - платника з підприємством (підприємцем) - отримувачем, так і розрахунків підприємства (підприємця) - платника з фізичною особою - отримувачем.

Таким чином, обмеження готівкових розрахунків поширюються як на ситуацію, коли фізична особа сплачує готівку підприємству (підприємцю), так і у зворотному напрямку.

2. Якщо сума розрахунку між фізичними особами за договором купівлі-продажу, який підлягає нотаріальному посвідченню, перевищує 150000 гривень, в безготівковій формі здійснюються всі розрахунки на загальну суму договору незалежно від розміру кожного платежу.

Також НБУ зазначає, що вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (підприємцем), визначені пунктом 1 Постанови N 210 та пунктом 2.3 глави 2 Положення N 637, стосуються розрахунків за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, у тому числі розрахунків за договорами, пов'язаними з корпоративними правами, наданням чи поверненням позики, виплатою неустойки.

(Лист НБУ «Щодо ведення касових операцій у національній валюті в Україні та встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 24.03.2014 р. N 11-117/12189)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ