Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Оподаткування лікарських засобів та медичних виробів

Лікарські засоби

Лікарські засоби, дозволені для виробництва і застосування в Україні та внесені до Державного реєстру лікарських засобів у разі постачання на території України або ввезенні на територію України, оподатковуються податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків. Факт державної реєстрації лікарського засобу засвідчується реєстраційним посвідченням на лікарський засіб, а факт державної реєстрації медичного імунобіологічного препарату - реєстраційним посвідченням на лікарський засіб (медичний імунобіологічний препарат).

Відповідно до статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" на територію України можуть ввозитися лікарські засоби, зареєстровані в Україні, за наявності сертифіката якості серії лікарського засобу, що видається виробником, та ліцензії на імпорт лікарських засобів, що видається імпортеру (виробнику або особі, що представляє виробника лікарських засобів на території України), у порядку, встановленому законодавством.

Незареєстровані лікарські засоби можуть ввозитись на митну територію України у порядку, встановленому наказом Міністерства охорони здоров'я України від 26.04.2011 N 237 "Про затвердження Порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів" (далі - Порядок N 237). При цьому митне оформлення незареєстрованих лікарських засобів, призначених для індивідуального використання громадянами, які не належать до особистих речей громадян, здійснюється після отримання митними органами листа-повідомлення Міністерства охорони здоров'я України, форма якого затверджена Порядком N 237, щодо можливості ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів або відповідного електронного повідомлення.

Таким чином, лист-повідомлення, виданий Міністерством охорони здоров'я України, є підставою для пропуску на митну територію України незареєстрованого лікарського засобу, при цьому оподаткування податком на додану вартість таких лікарських засобів здійснюється у загальному порядку за ставкою 20 відсотків від бази оподаткування.

Медичні вироби

При проведенні операцій з постачання на території України або ввезення на територію України медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів від 23 квітня 2014 року N 118, оподаткування податком на додану вартість здійснюється за зниженою ставкою 7 відсотків.

У разі якщо медичні вироби відсутні в зазначеному переліку, їх оподаткування здійснюється за ставкою 20 відсотків.

Лікарські засоби та медичні вироби, дозволені для застосування у межах клінічних випробувань

У разі постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, оподаткування податком на додану вартість здійснюється за ставкою 7 відсотків.

При цьому Податковим кодексом України встановлено, що дозвіл на проведення клінічних випробувань надається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, тобто Міністерством охорони здоров'я України.

Таким чином, знижена ставка податку на додану вартість може бути застосована лише за наявності відповідного дозволу Міністерства охорони здоров'я України на проведення клінічних випробувань.

У разі відсутності дозволу на проведення клінічних випробувань ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання з метою проведення клінічних випробувань можливе на підставі листа-повідомлення, виданого Міністерством охорони здоров'я України, при цьому оподаткування податком на додану вартість має здійснюватись за ставкою 20 відсотків.

(Лист Міністерства доходів і зборів України «Про оподаткування лікарських засобів та медичних виробів» від 18.06.2014 р. N 14357/7/99-99-19-05-01-17)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ