Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів

Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон від 04.07.2014р. № 1588-VII, яким вносяться зміни до Податкового кодексу та низки інших законодавчих актів.

Нижче приведено найсуттєвіші зміни.

1) Оподаткування процентних доходів фізичних осіб:
 
- з 01 серпня 2014р. підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб (ПДФО) різного роду відсотки (процентні доходи), нараховані на банківські депозитні, поточні рахунки, на інші види активів, крім визначених винятків, прямо зазначених у ПКУ.
 
- відсутній будь-який нижній поріг розміру відсотків, для яких ПДФО не нараховується. Іншими словами, нарахував банк 1 000 гривень або 100 000 гривень відсоткового доходу, з усієї суми відсотків буде утримано податок.
 
- відповідальною за утримання податку є особа, яка нараховує відсотки, фізичні особи відповідальності не несуть, агенти самі утримують податок і віддають суму відсотків за мінусів утриманого податку. При подачі інформації до контролюючого органу фінансові установи не розкривають інформацію про суми відсотків та суми податків, виплачених конкретним фізособам, показують інформацію в звіті без персоніфікації.
 
- відповідно фізичні особи не подають ніякі податкові декларації у зв'язку з отриманням процентних доходів, ніякого річного перерахунку податку не передбачено.
 
- ставка податку, що застосовується податковими агентами - 15% і крапка ... Ніяких 17%, 20% і т.д.
 
2) Оподаткування дівидендів:
 
 - закріплена не тимчасова, а постійна норма в частині застосування до доходів у вигляді дивідендів, що виплачуються на користь фізичних осіб, ставки податку в розмірі 5%. Раніше планувалося, що з 01 січня 2015 року ставка податку на дивіденди, що виплачуються на користь фізичних осіб значно збільшиться, однак внесені правки повертають все до звичних 5% на постійній основі.
 
- при цьому, слід звернути увагу, що на відміну від минулих редакцій, оподаткуванню підлягають нараховані дивіденди. Таким чином, у разі, якщо дивіденди будуть нараховані, але не виплачені протягом значного періоду, податок необхідно буде сплатити податковому агенту відповідно до норм п. 168.1.5 ПКУ:
 
168.1.5. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.
 
- також за ставкою 5% будуть обкладатися дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб з іноземних джерел або від нерезидентів України. 
 
3)    Оподаткування роялті:
 
- в ході всіх грандіозних змін, роялті як і ранише оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів.
 
170.3. Оподаткування роялті.
170.3.1. Роялті оподатковуються за правилами, встановленими для оподаткування дивідендів, за ставками, визначеними пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.
 
Відповідно, податок з доходів у вигляді роялті, нарахованих і не виплачених на користь фізичних осіб, підлягає сплаті податковим агентом також відповідно до п.168.1.5 ПКУ.

При цьому ставки податку до доходів у вигляді роялті застосовуються в розмірах, зазначених у пункті 167.1 ПКУ, а це 15% і 17% у відповідному випадку. І також звертаю увагу, що, на мій погляд, доходи у вигляді роялті можуть підпадати під річне декларування фізичними особами, у випадку, зазначеному в підпункті є) пункту 176.1 ПКУ, однак ставка податку в будь-якому випадку не може перевищити ставку 17%.
 
4)    Річний перерахунок сум податку з доходів фізичних осіб у вигляді заробітної плати і доходів за договорами ЦПХ.
 
Внесена невелика правка в пункт 176.1 ПКУ, додано слово «одночасно». Мова по суті йде про перерахунок сум податку, якщо фізична особа отримала за рік доходи у вигляді зарплат і доходів за договорами ЦПХ в певному розмірі від двох і більше податкових агентів. І сьогоднішня формулювання «нараховувалися ...... ..одночасно двома або більше податковими агентами» не дозволяє, на мій погляд, на даний момент визначити які доходи будуть враховуватися в такому річному перерахунку - варіантів, на мій погляд, може бути декілька.

Фактично норми Закону № 1588-VII стосуються також і доходів членів кредитних спілок, і певні доходи фізосіб від операцій з інвестиційними та іншими активами, вносяться зміни також до Бюджетного Кодексу України.

(Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» від 04.07.2014р. № 1588-VII)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ