Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо адміністрування плати за землю

Державна податкова адміністрація України з метою покращення адміністрування плати за землю регіональними ДПА надсилає для використання у роботі узагальнений оглядовий лист-роз'яснення.

Підставою для нарахування земельного податку, як визначено статтею 13 Закону N 2535 є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Ставки податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не проведено, встановлюються від чисельності населення у населених пунктах.

За частину земельних ділянок, що перевищує розміри граничних норм, оподаткування здійснюється як за землі сільськогосподарських угідь.

Платником орендної плати за землю до бюджету є орендар земель державної або комунальної власності на підставі укладеного з відповідним органом місцевого самоврядування чи органом виконавчої влади договором оренди землі.

Ставка земельного податку за земельні ділянки надані для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), визначається у розмірі 1 відсотка від грошової оцінки, в межах конкретної економіко-планувальної зони із застосуванням відповідних коефіцієнтів функціонального, локального та індексації і у розмірі 3 відсотків суми земельного податку, що передбачено частиною п'ятою статті 7 Закону N 2535.

Усі раніше надані податкові роз'яснення (крім узагальнюючих податкових роз'яснень) з питань, що включені до цього оглядового листа втрачають чинність з моменту його оприлюднення, у тому числі листи ДПА України:

лист ДПА України від 06.10.2008 р. N 14362/5/17-0316

лист ДПА України від 30.05.2008 N 4377/К/17-0315

лист ДПА України від 21.03.2008 N 3194/З/17-0315.

(Лист ДПАУ «Щодо адміністрування плати за землю» від 09.07.2009 р. N 14315/7/17-0317)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ