Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Нова редакція Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України

Нацбанк постановою від 30.04.2014 N 249 виклав у новій редакції Інструкцію про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, яка встановлює порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій з готівковою інвалютою на території України для уповноважених банків, а також для уповноважених фінансових установ та національного оператора поштового зв'язку, їх кас, пунктів обміну інвалюти та пунктів обміну інвалюти, що відкриваються банком, фінансовою установою на підставі укладених агентських договорів з юрособою-резидентом.

Зокрема, встановлено наступні особливості проведення валютно-обмінних операцій.

Банкам, фінансовим установам дозволяється здійснювати операції з продажу готівкової інвалюти одній фізособі-резиденту в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 15 000 грн.

Банк, фінансова установа мають право здійснювати операції з продажу фізособам-резидентам готівкової інвалюти за готівкові гривні за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та її резидентність, із зазначенням у квитанціях прізвища, імені, по батькові (за наявності) особи, яка здійснює валютно-обмінну операцію.

Працівник банку, фінансової установи здійснює копіювання сторінок (сторінки) відповідного документа, на підставі якого з'ясовано інформацію про клієнта, який здійснив валютно-обмінну операцію, та забезпечує їх (її) зберігання в документах дня. Зазначені копії сторінок (сторінки) документа засвідчуються відбитком штампа каси банку, фінансової установи.

Операції з купівлі у фізособи-резидента готівкової інвалюти за готівкові гривні на суму, яка менша в еквіваленті, ніж 150 000 грн., здійснюються без пред'явлення документа, що посвідчує особу та її резидентність, із зазначенням у квитанціях про здійснення валютно-обмінної операції прізвища, імені, по батькові (за наявності) цієї особи.

Операції з купівлі у фізособи-нерезидента готівкової інвалюти за готівкові гривні, які проводяться з оформленням довідки-certificate за формою N 377, здійснюються за умови пред'явлення цією особою документа, що посвідчує особу та її резидентність. Копіювання сторінок документа під час проведення зазначених операцій, сума яких менша в еквіваленті, ніж 150 000 грн., не здійснюється.

(Постанова Правління НБУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 30 квітня 2014 року N 249)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ