Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою

Нацбанк постановою від 30.04.2014 N 248 затвердив зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, якими, зокрема, визначено, що клієнт у заяві про купівлю інвалюти зазначає про те, що він доручає уповноваженому банку перерахувати з власного поточного рахунку в гривнях суму збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі, установленому законодавством України, від суми в гривнях, витраченої на купівлю інвалюти, без урахування комісійної винагороди за цією операцією.

Уповноважений банк зобов'язаний нараховувати, утримувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування одночасно з виконанням заяв про купівлю інвалюти від імені та за рахунок клієнтів цього банку та за власними операціями банку і перераховувати цей збір до Державного бюджету України в установленому законодавством України порядку. 

Крім цього, внесено зміни до Правил функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та перерахування (зарахування) коштів за окремими операціями з іноземною валютою і банківськими металами, відповідно до яких Нацбанк має право обмежити роботу уповноваженого банку в Системі підтвердження угод у разі виявлення в його діяльності операцій, що призводять до дестабілізації міжбанківського валютного ринку України, у тому числі:

- здійснення уповноваженим банком операцій з торгівлі інвалютою, які дають змогу маніпулювати обсягом торгівлі або курсом інвалюти та спричиняють суттєве його відхилення від рівня, що мав би сформуватися без такої діяльності;

- неодноразового невиконання уповноваженим банком зобов'язань за угодами з купівлі-продажу інвалюти, укладеними протягом дня, якщо укладення зазначених угод спричинило суттєве відхилення курсу інвалюти від рівня, що мав би сформуватися без таких угод.

Рішення щодо обмеження роботи банків у Системі підтвердження угод приймає Комісія Нацбанку з питань нагляду та регулювання діяльності банків.

(Постанова Правління НБУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 30 квітня 2014 року N 248)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ