Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Валютні обмеження

З метою забезпечення стабільності грошової одиниці України, захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків, сприяння стабільності банківської системи України, забезпечення розрахунків Нацбанк постановою від 30.05.2014 N 328 продовжив дію ряду заходів щодо діяльності банків та фінансових установ, що були передбачені постановою від 29.04.2014 N 245 "Про врегулювання діяльності фінансових установ та проведення валютних операцій".

А саме, фізичні особи на добу можуть придбати валюту в еквіваленті не більше 15 тисяч грн. Таке ж обмеження по сумі встановлено для грошових переказів без відкриття рахунку і для зняття коштів з валютних депозитів населення.

Водночас, постанова НБУ № 328 вводить нове обмеження щодо зняття коштів з гривневих рахунків.

Так, банки зобов'язані обмежити видачу готівкових коштів в гривні з поточних (у тому числі карткових) і депозитних рахунків клієнтів через каси і банкомати в межах до 150 000 грн. на добу на одного клієнта. Зазначені вимоги не поширюються на видачу коштів:

- на виплату заробітної плати, витрат на відрядження, пенсій, стипендій, інших соціальних та прирівняних до них виплат (крім матеріальної допомоги);

- по поточних і депозитних рахунках, за умови їх внесення готівкою і в межах внесеної готівкою суми.

Крім цього, уповноваженим банкам, які не дотрималися вимог щодо порядку формування та зберігання обов'язкових резервів у відповідному звітному періоді резервування, дозволили здійснювати власні операції з купівлі інвалюти на міжбанківському валютному ринку України для повернення фізособам вкладів (депозитів, коштів за ощадними (депозитними) сертифікатами, у тому числі процентів за вкладами, депозитами, ощадними (депозитними) сертифікатами), строк повернення (погашення) яких настав.

Постанова набрала чинності 1 червня 2014 року та діє до 1 вересня 2014 року, за винятком підпункту 6 пункту 1 постанови, який діє до моменту набрання чинності постановою Нацбанку від 30.04.2014 N 249 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", а саме до 8 червня 2014 року.

(Постанова Правління НБУ «Про врегулювання діяльності фінансових установ та проведення валютних операцій» від 30 травня 2014 року N 328)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ