Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Про строк відображення в інтегрованій картці суми заниження бюджетного відшкодування ПДВ, а також про обкладення ПДВ проектних робіт

Щодо строків відображення в інтегрованій картці платника суми заниження бюджетного відшкодування ПДВ ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що згідно із п. 4 р. III Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлювання товарів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 р. N 765, нарахування узгоджених сум грошових зобов'язань за податками, зборами, митними платежами та сум єдиного внеску, нарахованих до сплати (повернення), в інтегрованій картці платника здійснюється датою граничного строку сплати (повернення) таких нарахувань.

Стосовно оподаткування податком на додану вартість проектних робіт повідомляємо, що відповідно до пп. 14.1.85 п. 14.1 ст. 14 р. II ПКУ до складу послуг з інжинірингу включається надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робот з будівництва об'єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами).

Зокрема, в галузі будівництва до переліку інжинірингових послуг включається: надання послуг (виконання робіт) із складання технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів.

Згідно з пп. "б" п. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Місцем постачання послуг, перерахованих в п. 186.3 ст. 186 р. V ПКУ, зокрема інжинірингових послуг, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Таким чином, операція з постачання платником ПДВ резиденту інжинірингових послуг, які відповідають визначенню, наданому в пп. 14.1.85 п. 14.1 ст. 14 р. V ПКУ, в тому числі проектних робіт, підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх на митній території України.

У разі, якщо постачання платником ПДВ інжинірингових послуг, які відповідають визначенню, наданому в пп. 14.1.85 п. 14.1 ст. 14 р. II ПКУ, в тому числі проектних робіт, здійснюється нерезиденту, то така операція не підпадає під визначення об'єкта оподаткування, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх за межами митної території України.

Інжинірингові послуги, в тому числі проектні роботи, для об'єкта нерухомості, розташованого на митній території України, які не увійшли до переліку, визначеного у пп. 14.1.85 п. 14.1 ст. 14 р. II ПКУ, є об'єктом оподаткування ПДВ, а місце їх постачання визначається за правилами, встановленими пп. "в" пп. 186.2.2 п. 186.2 ст. 186 р. V ПКУ.

При цьому операції з постачання проектних послуг (робіт) оподатковуються в зазначеному вище порядку, якщо на виконання таких робіт укладено окремий договір.

(Лист Головного управління Міндоходів у м. Києві «Про строк відображення в інтегрованій картці суми заниження бюджетного відшкодування ПДВ, а також про обкладення ПДВ проектних робіт» від 30.04.2014 р. N 4005/10/26-15-11-01-06)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ