Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Узагальнююча податкова консультація щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку

З метою забезпечення однакового підходу до практичного застосування норм податкового законодавства Міндоходів наказом від 06.05.2014 N 276 затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку. 

У документі, зокрема, зазначено, що з метою врегулювання питань нарахувань авансових внесків для ФОП - платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи, керуючись ст. 101 Податкового кодексу, матимуть підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин), безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню, але при цьому вказана категорія платників повинна буде надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах. 

При цьому контролюючі органи не застосовують до зазначеної категорії платників штрафні санкції та пеню з єдиного податку за період їх перебування на військовій службі.

Крім цього, Міндоходів повідомило, що на підставі Указу Президента від 17 березня 2014 року N 303/2014 "Про часткову мобілізацію" фізичні особи, призвані на військову службу, які отримують грошове забезпечення, зокрема і ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування та відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"  є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (при цьому у господарській діяльності не використовують працю найманих осіб), звільняються від сплати єдиного внеску (за себе). При цьому умовою звільнення від сплати є нездійснення господарської діяльності у цей період, неотримання доходів та надання підтверджуючих документів з військових комісаріатів, у яких зазначається період перебування на військовій службі.

(Наказ Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань оподаткування платників єдиного податку» від 6 травня 2014 року N 276)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ