Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства

З 19 квітня 2014 року вступив в дію Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства» N 1200-VII від 10.04.2014р., яким в тому числі внесли зміни в Закон України  "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" N 1166-VII від 27.03.2014р.

Деякі з внесених змін:

1. На період з 1 квітня до 1 липня 2014 року призупинено дію підпункту 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 ПКУ в частині включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад (депозитний) до небанківських фінансових установ згідно із законом або на депозитний (ощадний) сертифікат та абзаців другого - четвертого пункту 167.2 статті 167 цього Кодексу у частині оподаткування процентів".

2. Встановлено, що з 1 квітня 2014 року до 1 червня 2014 року до платників податку на додану вартість, які застосовують ставку 7 відсотків до операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення, не застосовуються вимоги нормативно-правових актів щодо відображення у касовому чеку відомостей: про код ставки податку на додану вартість за одиницею товару; загальної суми податку на додану вартість за кожною позицією (групою товарів); загальної суми коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням податку на додану вартість.

3. Внесли зміни до підпункту "в" пункту 193.1 статті 193ПКУ, в результаті чого усунули неточності в частині оподаткування ПДВ лікарських засобів та медпрепаратів. Після змін встановлено, що ставка 7% застосовується як при імпорті, так й при поставці на території України.

Підпункт "в" пункту 193.1 статті 193 викладено у такій редакції:
"в) 7 відсотків по операціях з:
- постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
- постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я".

4. На 2014 рік ставка податку при виплаті дивідендів на користь фізичних осіб становить 5%.

Дане передбачене наступними змінами:

II. Внести до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" такі зміни:
у пункті 1 розділу IV "Прикінцеві положення":
абзац другий доповнити словами "крім норм щодо оподаткування дивідендів, які набирають чинності з 1 січня 2015 року";

В результаті чого Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» N 1166-VII від 27.03.2014р. в частині набрання чинності норм відносно ПДФО має наступний вигляд:

IV. Прикінцеві положення
1. Зміни, передбачені розділом I цього Закону, набирають чинності з 1 квітня 2014 року, крім:
пунктів 4 - 9 щодо оподаткування доходів фізичних осіб, які набирають чинності з 1 липня 2014 року, крім норм щодо оподаткування дивідендів, які набирають чинності з 1 січня 2015 року;

5. Розділ I ПКУ доповнено статтею 391 такого змісту:
"Стаття 391. Особливості застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів
391.1. Для цілей визначення податкових зобов'язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, - дня визначення податкових зобов'язань".

А також абзац другий пункту 190.1 статті 190ПКУ викладено в такій редакції:
"При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 391 цього Кодексу".

(Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства» від 10 квітня 2014 року N 1200-VII)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ