Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Узагальнююча податкова консультація з окремих питань щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток

В наказі Міністерства доходів і зборів України « Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації з окремих питань щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток» від 22 листопада 2013 року N 698 розкриті наступні питання:

1. Якщо підприємство одночасно провадить діяльність, що звільнена від оподаткування податком на прибуток, та діяльність, що оподатковується у загальному порядку, чи враховується отриманий від пільгових операцій дохід при визначенні критерію - 10 мільйонів гривень?
2. Які особливості сплати авансових внесків, якщо платник податку здійснює діяльність, що підлягає патентуванню?
3. Чи має право платник добровільно відмовитись від сплати авансових внесків та подавати щоквартальну звітність?
4. Чи повинно сплачувати авансові внески підприємство, що ліквідується?
5. Чи сплачує авансові внески платник податку, що перейшов із загальної системи оподаткування на спрощену, починаючи з 1 січня 2013 року?
6. Які особливості сплати авансових внесків, якщо платник податку, що їх сплачує, переходить на спрощену систему оподаткування всередині звітного року?
7. Чи сплачує авансові внески платник податку, що перейшов із загальної системи оподаткування на фіксований сільськогосподарський податок, починаючи з 1 січня 2013 року?
8. Платник податку за підсумками минулого звітного (податкового) року мав дохід понад 10 мільйонів гривень, але не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році. Якщо за підсумками I кварталу такий платник отримує прибуток, чи повинен він подавати декларацію та сплачувати податок за цей період?
9. Підприємство з доходом понад 10 мільйонів гривень отримало за підсумками 2012 року від усіх видів діяльності збиток, а від патентованої діяльності прибуток, задекларувало зобов'язання з податку на прибуток та стало платником авансових внесків. Чи має право таке підприємство не сплачувати авансові внески у II - IV кварталах 2013 року, якщо за підсумками I кварталу результат від патентованої діяльності прибутковий, хоча в цілому по підприємству знову збиток (від'ємне значення рядка 7 податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 N 1213, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2011 за N 1215/19953)?
10. Чи має право страхова компанія, що за підсумками I кварталу звітного року не отримала прибуток або отримала збиток від іншої діяльності, не пов'язаної зі страховою, не сплачувати авансові внески у II - IV кварталах звітного року?
11. Платник авансових внесків з податку на прибуток за підсумками I кварталу звітного року отримав збиток та скористався правом подати податкову декларацію за I квартал. Чи мав право такий платник включити у зменшення зобов'язань авансові внески за січень - березень 2013 року у декларації за I квартал цього року?
12. Чи має право платник припинити сплачувати авансові внески у II - IV кварталах звітного (податкового) року, якщо за підсумками I кварталу 2013 року такий платник отримав збитковий фінансовий результат, визначений платником за правилами бухгалтерського обліку?
13. Яка відповідальність передбачена у разі порушення термінів сплати авансових внесків?
14. Платник авансових внесків припинив їх сплату починаючи з квітня місяця поточного року у зв'язку із декларуванням збиткового результату за підсумками I кварталу звітного року. Які дії такого платника, якщо у подальшому за цей звітний період він подав уточнюючий розрахунок, в якому об'єкт оподаткування має позитивне значення?
15. Чи враховуються при розрахунку розміру авансових внесків виправлені показники податкової декларації з податку на прибуток за результатами перевірок контролюючих органів, що вплинули на розмір податкових зобов'язань за рік?

(Наказ Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації з окремих питань щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток» від 22 листопада 2013 року N 698)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ