Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Деякі питання складання податкових накладних та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних

Вибір формату складання податкової накладної залишається за покупцем, тобто податкова накладна складається та надається покупцю в один спосіб: або в паперовому вигляді, або в електронній формі.

У разі, коли за вимогою покупця податкова накладна складена в електронній формі, така податкова накладна підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН незалежно від суми податку на додану вартість та номенклатури товару (в тому числі його походження), зазначених в ній.

Узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом ДПС України від 16.02.2012 р. N 127, було роз'яснено, що якщо показники документа, вказані платником при його реєстрації в ЄРПН, не відповідають тим, що містяться у податковій накладній, такий документ не може бути виключений з ЄРПН і не може бути підставою для формування податкового кредиту покупцем. При цьому платник має право зареєструвати в ЄРПН правильно оформлену податкову накладну, яка підлягає включенню до реєстрів виданих та отриманих податкових накладних та відображенню у деклараціях контрагентів.

Стосовно надання електронних податкових накладних для перевірки органами державної податкової служби (далі - органи ДПС), що пунктом 201.1 статті 201 Кодексу не встановлено заборони щодо видруковування податкових накладних, складених в електронному вигляді.

У випадку, якщо складена в електронному вигляді податкова накладна, що належить або пов'язана з предметом перевірки, не зареєстрована в ЄРПН, посадовими особами органів ДПС при проведенні перевірки може бути витребувана, роздрукована та належним чином завірена така податкова накладна.

(Лист Державної податкової служби України «Про розгляд звернення [стосовно деяких питань складання податкових накладних та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних]» від 31.12.2012 р. N 8238/0/61-12/15-3115)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ