Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Оподаткування операцій із залучення у безоплатне користування на визначений термін згідно договору позички офісної будівлі

Відповідно статті 827 Цивільного кодексу України за договором позички одна сторона (позичкодавець) безоплатно передає або зобов'язується передати другій стороні (користувачеві) річ для користування протягом встановленого строку.

Відповідно до підпункту 14.1.203 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) продаж результатів робіт (послуг) - це будь-які операції господарського, цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг, надання права на користування або розпоряджання товарами, у тому числі нематеріальними активами та іншими об'єктами власності, що не є товарами, за умови компенсації їх вартості, а також операції з безоплатного надання результатів робіт (послуг).

З метою оподаткування для платника податку - користувача зазначена операція розглядається як безоплатне отримання послуг. Так, відповідно підпункту 135.5.4 пункту 135.5 статті 135 ПКУ вартість товарів, робіт, послуг, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни, включається до інших доходів, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування.

Таким чином, безоплатно отримані послуги вважаються доходами на дату фактичного отримання платником податку таких послуг.

(Лист Державної податкової служби України «Про надання консультації  [щодо оподаткування операцій із залучення у безоплатне користування на визначений термін згідно договору позички офісної будівлі]» від 26.09.2012 р. N 2592/0/61-12/15-1415)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ