Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо індексації грошових доходів та оплати праці

Якщо відбувається підвищення заробітної плати на суму меншу ніж сума індексації, яка повинна нараховуватись працівнику у місяці підвищення, здійснюється підвищення заробітної шити та додається сума індексації, визначена з урахуванням суми підвищення заробітної плати. Визначена сума індексації фіксується і виплачується у такому розмірі до наступного збільшення заробітної плати, яке перевищить фіксовану суму індексації.

Фіксована сума індексації визначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розрахунку за повний відпрацьований місяць.

Якщо працівник відпрацював неповний робочий місяць, наприклад перебував у відпустці або на лікарняному, фіксована сума індексації у такому випадку виплачується пропорційно відпрацьованим дням, оскільки виплати за цей період розраховуються виходячи із середньої заробітної плати, яка враховує суми індексації.

У разі якщо працівник не відпрацював жодного дня у місяці, фіксована сума індексації за цей місяць не виплачується.

Що стосується новоприйнятих працівників, то відповідно до пункту 101 Порядку обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу. Тобто якщо працівника прийнято на роботу у липні 2012 року (незалежно від дня прийняття), то обчислення індексу споживчих цін здійснюється з липня 2012 року. Право на індексацію заробітної плати цього працівника настане, коли індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком з липня поточного року, перевищить поріг індексації (101 %), на підставі якого відбувається право на проведення індексації. У подальшому, якщо відбудеться право на нарахування сум індексації та розмір заробітної плати працівника підвищиться на суму меншу ніж визначена сума індексації, то згідно з пунктом 5 Порядку буде визначатись фіксована сума індексації.

(Лист Міністерства соціальної політики України «Щодо індексації грошових доходів та оплати праці» від 07.09.2012 р. N 197/10/137-12)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ