Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених митним органам у зв'язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів

Для операцій з ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 цього Кодексу.

При цьому відповідно до п. 201.12 ст. 201 Кодексу у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені митними деклараціями (п. 198.6 ст. 198 Кодексу).

Таким чином, платник ПДВ має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ лише за тими ВМД, які оформлені відповідно до вимог законодавства і підтверджують сплату податку.

Що стосується періоду, в якому платник податку має право відобразити суму ПДВ, сплачену митним органам у зв'язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів, у складі податкового періоду, то необхідно враховувати, що відповідно до пункту 2 Порядку відображення відомостей про доплату (повернення) сум митних платежів і відкоригованих фактичних відомостей про товари, які стали відомі після закінчення митного оформлення, затвердженого наказом ДМСУ від 25.09.2008 р. N 1045, оформлення аркуша коригування до ВМД здійснюється митним органом протягом 5 робочих днів з дня надходження інформації про доплату платником податків коштів до Державного бюджету України.

А тому в разі коли податковий (звітний) період, в якому платник податку здійснив доплату коштів до Державного бюджету України у зв'язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів, передує податковому (звітному) періоду, в якому оформлено аркуш коригування до ВМД, платник податку має право включити суму ПДВ, сплачену митним органам, до податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому оформлено аркуш коригування до ВМД.

При цьому звертаємо увагу на вимоги частини третьої п. 188.1 ст. 188 Кодексу щодо визначення бази оподаткування при здійсненні операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України (виходячи з договірної (контрактної) вартості, але не нижче митної вартості, з якої були визначені податки і збори, що справляються під час їх митного оформлення, з урахуванням акцизного податку та ввізного мита, за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів/послуг згідно із законом).

Таким чином, у разі збільшення митної вартості імпортованих товарів необхідно відповідно до вимог Кодексу провести перерахунок не лише податкового кредиту, а й податкових зобов'язань за операціями з постачання на митній території України таких імпортованих товарів, незалежно від того, що такі операції можливо уже відбулися в минулих періодах.

(Лист Державної податкової служби України «Щодо включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених митним органам у зв'язку зі збільшенням митної вартості імпортних товарів» від 30.11.2011 р. N 6445/6/15-3415-26)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ