Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Відповідальність за неналежне ведення або не ведення, втрату книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат

Пунктом 8 Порядку ведення Книги обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. N 1637, платники податку повинні зберігати Книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат протягом 3 років після виконання останнього запису.

Відповідно до ст. 121 Податкового кодексу України незабезпечення платником податків зберігання первинних облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копії при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ,

- тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення,

- тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 1020 гривень.

Статтею 164 прим. "1" Кодексу України про адміністративні порушення від 07.12.84 р. N 8073-X, із змінами та доповненнями, не ведення обліку або неналежне ведення обліку та витрат суб'єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладання штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладання штрафу у розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, у разі втрати фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат до нього застосовується адміністративна та фінансова відповідальність за умови недотримання ним вимог пункту 44.5 ст. 44 ПКУ.

У разі втрати книги обліку доходів та витрат фізичною особою - підприємцем, який здійснює діяльність на загальній системі оподаткування, у нього також виникає адміністративна та фінансова відповідальність за недотримання умов вимог пункту 44.5 ст. 44 ПКУ.

(Лист Державної податкової служби України «Про відповідальність за неналежне ведення або не ведення, втрату книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат» від 17.04.2012 р. N 11206/7/17-1217)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ