Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Порядок оподаткування операцій з безоплатної передачі суб'єктами господарювання - забудовниками частини квартир та інженерних споруд на баланс місцевих рад

Відповідно до підпункту 3.2.9 пункту 3.2 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон) не є об'єктом оподаткування операції з безоплатної передачі у державну власність чи комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст або у їх спільну власність об'єктів усіх форм власності, які перебувають на балансі одного платника податку і передаються на баланс іншого платника податку, якщо такі операції здійснюються за рішеннями Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, прийнятими у межах їх повноважень.

Це положення, зокрема, поширюється на операції з безоплатної передачі неприватизованих об'єктів житлового фонду (включаючи місця загального користування та прибудинкові будівлі і споруди), а також об'єктів соціальної інфраструктури (в тому числі об'єктів їх незавершеного будівництва) з балансу платника податку на баланс юридичної особи, майно якої перебуває в державній або комунальній власності, чи безпосередньо на баланс відповідної місцевої ради.

Новозбудовані квартири та інженерні споруди, які за рішенням місцевих органів влади безоплатно передаються забудовниками на баланс місцевих рад, не відносяться до неприватизованих об'єктів житлового фонду, а тому на них не поширюються норми, визначені підпунктом 3.2.9 пункту 3.2 статті 3 Закону.

Що стосується застосування норм підпункту 5.1.20 пункту 5.1 статті 5 Закону до операцій з передачі забудовниками частини квартир в жилих будинках та інженерних споруд на баланс місцевих рад, то необхідно враховувати, що в розумінні Закону така передача по своїй суті є першою поставкою (поставка послуг із спорудження такого житла) і підлягає оподаткуванню ПДВ за ставкою 20 % із визначенням бази оподаткування виходячи з їх експертної оцінки.

Таким чином, у разі безоплатної передачі частини квартир в жилих будинках та інженерних споруд на баланс місцевих рад забудовник нараховує податок на додану вартість за ставкою 20 %.

(Лист ДПАУ «Про надання відповіді [щодо порядку оподаткування операцій з безоплатної передачі суб'єктами господарювання - забудовниками частини квартир та інженерних споруд на баланс місцевих рад]» від 12.05.2009 р. N 9679/7/16-1517-10)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ