Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ  НОВИНИ КОМПАНІЇ
  НОВИНИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторська фірма ОЛГА Аудит - новини законодавства

Щодо податкового обліку та реєстрації платників податку на додану вартість

Комітет Верховної ради України з питань податкової та митної політики вважає, що норми розпоряджень Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 року N 757-р "Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)" та від 17 липня 2009 року N 838-р "Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на додану вартість", підготовлених суперечать статті 19 Конституції України: "правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".

Крім того, відповідно до статті 92 Конституції України податки і збори (у тому числі механізми їх розрахунку та сплати) встановлюються виключно законами України, а відповідно до статті 3 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" у формі розпоряджень видаються акти Кабінету Міністрів з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань, тоді як акти нормативного характеру видаються у формі постанов.

На підставі пункту 3 статті 11, статей 14, 24 і 33 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" Комітет просить Кабінет Міністрів України терміново скасувати пункт 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 року N 757-р "Деякі питання адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів)", розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року N 838-р "Про врегулювання деяких питань адміністрування податку на додану вартість" та від 17 липня 2009 року N 837-р "Про додаткові заходи щодо мобілізації доходів бюджету у другому півріччі 2009 року" і повідомити про зазначене Комітет.

(Лист комітету Верховної ради України з питань податкової та митної політики «Щодо податкового обліку та реєстрації платників податку на додану вартість» від 03.08.2009 р. N 04-27/794)


Вгору
Підписатися на стрічку новин RSS від ОЛГА Аудит

Всі новини


  ПОСЛУГИ
   КОМПАНІЇ

   ПАРТНЕРИ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтингова група ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридичні послуги, консультації, проведення аудиту, звіт, бухгалтерскі послуги, консалтинг, аутсорсинг м. Київ