Аудиторская фирма ОЛГА АУДИТ


  НОВОСТИ КОМПАНИИ

09.01.2015
Награждение управляющего партнера ООО АФ ОЛГА Аудит Артура СурменкоНаграждение управляющего партнера ООО АФ ОЛГА Аудит Артура Сурменко

26.04.2013
Основатель ОЛГА Аудит был избран в Совет Союза аудиторов Украины.Основатель ОЛГА Аудит был избран в Совет Союза аудиторов Украины.

07.03.2013
Поздравляем с 8 марта!Поздравляем с 8 марта!
  НОВОСТИ

RSS від ОЛГА АудитАудиторская фирма ОЛГА Аудит - новости законодательства

Щодо оподаткування доходів нерезидента, отриманих у вигляді повернених корпоративних прав

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 25.06.2018 р. N 2838/6/99-99-01-02-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо оподаткування доходів нерезидента, отриманих у вигляді повернених корпоративних прав.

Так, особливості оподаткування доходів нерезидентів визначено п. 141.4 ПКУ. Зокрема у пп. 141.4.1 ПКУ встановлено перелік доходів нерезидента з джерелом їх походження з України, які підлягають оподаткуванню.

До доходів нерезидента з джерелом їх походження з України належать й) інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення, а також крім субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом України "Про державну підтримку кінематографії в Україні".

При цьому відповідно до пп. 14.1.36 ПКУ під терміном "господарська діяльність" розуміється діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Отже, в розумінні ПКУ повернення нерезиденту його частки в статутному капіталі товариства - резидента України не є господарською діяльністю та не вважається доходом нерезидента, що підлягає оподаткуванню відповідно до вимог п. 141.4 ПКУ за умови, якщо сума такого повернення не перевищує суму інвестиції такого нерезидента в корпоративні права товариства.

(Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 25.06.2018 р. N 2838/6/99-99-01-02-02-15/ІПК «Щодо оподаткування доходів нерезидента, отриманих у вигляді повернених корпоративних прав»)


Наверх

Все новости


  УСЛУГИ
   КОМПАНИИ

   ПАРТНЕРЫ

БИЗНЕС-ИНФОРМ - Internet 
каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины
Консалтинговая группа ОЛ.Консалтинг. Аудит, юридические услуги, консультации, проведение аудита, отчет, бухгалтерские услуги, консалтинг, аутсорсинг г. Киев